Студентська віза

studentvisa1

Довгострокова студентська (національна віза D)  віза в Польщу призначена для учнів чи студентів, а також викладачів, які мають намір навчатися (викладати) в польських школах / вузах в період більше 90 днів. Дана віза видається на період максимально 1 року і дає право протягом цього терміну перебувати на території Польщі. Також відвідувати інші країни Шенгену – де можна перебувати до 90 днів протягом півріччя.

Отримати студентську візу студент зможе після зарахування в навчальний заклад і отримання спеціальної форми. Таку форму вимагають у польському консульстві для видачі такої візи.

Для отримання студентської візи необхідно:

  • закордонний паспорт, термін дії якого не менше 3 місяців після завершення поїздки;
  • заповнена та підписана особисто візова анкета;
  • кольорове фото на білому фоні 3,5х4,5, 80% обличчя, зроблена за останні півроку;
  • копія громадянського паспорта всіх сторінок;
  • поліс медичного страхування, дійсний на території усіх країн – учасниць Шенгенської угоди, із сумою покриття не менше 30000 євро для термінової медичної допомоги, невідкладної госпіталізації, депортації (строк дії страхового поліса має включати весь період першої запланованої поїздки);
  • письмове запрошення чи довідка про зарахування учня / студента в університет, академію, інститут, коледж чи школу, чи учнівський / студентський квиток (оригінал), виданий тим навчальним закладом, в якому він буде вчитися, чи довідка про зарахування заявника на курси (оригінал + копія);
  • підтвердження наявності фінансових засобів для покриття витрат на проживання, підтвердження оплати;
studentvisa2

Якщо студенту ще не виповнилося 18 років, то батьки повинні дати свою згоду на виїзд за кордон і на тимчасове проживання там. Згода дається письмово і підтверджується у нотаріуса в присутності двох батьків.